پارسی English
یکشنبه، ۲۴ شهریور ۱۳۹۸
 تراشه میکروالکترونیک سهند 
تراشه چند پردازشی سهند یک راه حل مجتمع برای یکسان سازی دسترسی به اینترنت از طریق ADSL و یا وایمکس برای کاربران تجاری و خانگی مختلف فراهم می آورد در حالیکه با بهره گیری از موتور رمزنگار و فایروال سخت افزاری جلوی دسترسی غیر مجاز به اطلاعات ارزشمند گرفته می شود. پیاده سازی سخت افزاری علاوه بر اطمینان بالاتر سرعت چندین برابر در مقایسه با راه حل های نرم افزاری به ارمغان می آورد. تراشه سهند چهار خط اترنت 100/10 با قابلیت سوئیچینگ لایه 2 و3 بین آنها برای برقراری یک شبکه داخلی می باشد. خط اترنت پنجم برای اتصال به مودم های وایمکس و ADSL و تمامی دستگاههایی که رابط اترنت دارند تعبیه شده است. اینترفیس های متنوع تراشه سهند تمامی نیازهای یک شرکت و یا کاربر خانگی را در ارتباط با اینترنت و برقراری شبکه داخلی را به صورت یکجا برآورده می سازد. این راه حل مجتمع امکان ساخت دستگاههای کوچک و با توان مصرفی کم مبتنی برتراشه سهند برای کاربردهای رمزنگاری، سوئیچینگ شبکه و به اشتراک گذاری اینترنت را فراهم می آورد.

کاربردها

  •  استفاده مشترک از خط اینترنت
  •  به اشتراک گذاری فایل و پرینتر
  •  اتوماسیون خانگی و کنترل از راه دور خانه
  •  برقراری ارتباط امن VPN به همراه فایروالبرد آزمون


برد آزمون سهند به منظور تست قابلیت های مختلف روی تراشه طراحی شده است. این برد دارای رابطهای متنوعی نظیر پورت سریال، اترنت، LCD، USB، می باشد که به همراه حافظه فلاش و RAM امکان پیاده سازی یک سیستم کامل مبتنی بر لینوکس را به کاربر می دهد.دیاگرام بلوکی

        


نرم افزار برد آزمون
  
     
1. برنامه نویسی C
           بعد از ریست تراشه سهند شروع به اجرای برنامه از ROM درونی می کند و در صورتیکه فلاش خالی باشد عبارت “CCC..” روی خط سریال نشان داده می شود. این بدان معنی است که فایل اجرایی برنامه می بایست توسط پروتکلXMODEM بارگذاری شود. برنامه های ساده ای نظیر hello world می تواند توسط کمپایلر gcc مختص پردازشگر SPARC که به صورت مجانی در اختیار است تولید شود. برنامه mini-uboot نیز برای راحتی برنامه نویسان موجود است که در آن تمامی قابلیت های تراشه به صورت منو در دسترس است.
 

        

      
2
.لینوکس           
         
نسخه ای از لینوکس 2.6 روی برد آزمون تراشه پیاده سازی شده است که حجم آن تنها 8 مگا بایت است. با وجود حجم کم تمامی قابلیت های مورد نیاز درون آن موجود است و افزودن امکانات دیگری از لینوکس به آن به راحتی میسر است.       

 
 مستندات 

PDF

بروشور

 

 

 

 

 

 

 طراحی سایت، هاست (هاستینگ)، ثبت دامنه - رادکام